Nowohucki alfabet - perspektywy

Zapisy do projektu rozpoczęte

Osoby zainteresowane Nową Hutą wczoraj i dziś – jej mieszkańców, sympatyków, antagonistów oraz tych, którzy po prostu mają wspomnienia lub spostrzeżenia związane z nowohuckimi dzielnicami lub ich mieszkańcami – zapraszamy do udziału w projekcie „Nowohucki alfabet – perspektywy”. Do zgłaszania się zachęcamy wszystkich, pragnących w nietypowy sposób poznawać uroki (i to nie tylko językowe!) pięknej „młodszej siostry Krakowa”. Szczególnie zachęcamy osoby o szczególnych potrzebach – projekt będzie realizowany tak, by bez przeszkód brały w nim udział osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz słuchu.

Działając, będziemy badać, uczyć się, budować ze słów, burzyć stereotypy, a przede wszystkim łączyć. Bo właśnie we wspólnym działaniu z fragmentów obrazów, wypowiedzi i skojarzeń złożymy hasła leksykonu, który stanie się pamiątką nie tylko naszego spotkania i pracy, ale również tego, jak postrzegali kiedyś i jak widzą obecnie Hutę ludzie związani z nią na różne sposoby.

Zapisy do projektu trwają do 30 kwietnia 2021 r. Najłatwiej zapisać się przy pomocy ankiety naboru on-line. Osoby, które zechcą zapisać się telefonicznie lub potrzebują więcej informacji, zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z koordynatorką działań, Weroniką Śliwiak, pod numerami telefonu: 609338944 lub 518297202.

Więcej informacji o tegorocznym projekcie, jak i jego ubiegłorocznej edycji znajduje się na stronie Nowohuckiego Alfabetu oraz na stronie Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Kontakt mailowy z zespołem projektowym możliwy jest pod adresem projektu oraz jego koordynatorki.

Spotkajmy się ponownie na szlaku nowohuckich haseł!