Nowohucki alfabet - perspektywy

Podsumowanie naboru do projektu „Nowohucki alfabet – perspektywy”

10 maja 2021 r. zakończyliśmy nabór uczestników do drugiej odsłony projektu „Nowohucki alfabet”. Dziękujemy za zainteresowanie wszystkim, którzy do nas dzwonili i pisali, ale najbardziej tym, którzy ostatecznie złożyli deklarację zapisu do projektu.

ILOŚĆ ANKIET

Wpłynęło do nas 81 ankiet, za pomocą których zgłosiło się 40 dawnych lub obecnych mieszkańców nowohuckich dzielnic oraz 41 uczestników, którzy nigdy nie mieszkali w Hucie. Wśród wypełniających ankietę 9 osób nie chce brać czynnego udziału w badaniach i tworzeniu leksykonu, a jedynie obserwować działania z dalszej perspektywy, do czego namawiamy również tych z Państwa, którzy nie zdecydowali się na wypełnienie ankiety 

WIEK UCZESTNIKÓW

Wśród zgłoszonych jest spora, bo aż 27-osobowa grupa osób niepełnoletnich – opiekunom bardzo dziękujemy za zgody na uczestnictwo młodzieży.

Najstarsza uczestniczka deklarująca chęć przystąpienia do badań urodziła się w 1925 roku i była wśród tych, którzy tworzyli struktury administracyjne miasta, a potem dzielnicy Nowej Huty. Najmłodszy uczestnik z kolei przyszedł na świat w 2006 roku.

SKĄD SĄ UCZESTNICY?

Do bycia gospodarzami projektu gotowi są mieszkańcy wszystkich nowohuckich dzielnic. Jeśli zaś chodzi o osoby spoza Huty, zgłosiło się do nas sporo mieszkańców krakowskiego Podgórza, Śródmieścia, Krowodrzy, Prądnika oraz rozmaitych podkrakowskich miejscowości (takich jak m. in. Szarów, Targowisko, Niepołomice, Wronin, Wierzchowie, Wrząsowice). Mamy również uczestników patrzących na Nową Hutę z nieco większego oddalenia – na przykład mieszkańców Kęt czy Mszany Dolnej, ale też miłośnika nowohuckich klimatów mieszkającego aż w … kanadyjskim Vancouver!

CO DALEJ?

Niedługo wszyscy, którzy się zgłosili, otrzymają od nas maile z podziękowaniami oraz z pierwszą ankietą badawczą, która na stronie projektu ukaże się już w poniedziałek, 17 maja. Do tych z Państwa, którzy podali do siebie jedynie numer telefonu, zadzwonimy w przyszłym tygodniu.

Cały nasz zespół projektowy czeka z wielką niecierpliwością na kontakt z Państwem i oczywiście na Wasze wspomnienia oraz wyrażenia o Nowej Hucie!