Nowohucki alfabet - perspektywy

Co się będzie działo podczas finału czyli szczegóły wydarzenia

Wszystkich, którzy już potwierdzili swoją obecność podczas sobotniego finału, jak też tych, którzy jeszcze się wahają oraz sceptyków, którzy wystraszeni ochłodzeniem i jesienną aurą nie zamierzają wziąć udziału w spacerze i grze, JESZCZE RAZ ZAPRASZAMY!

Przypominamy, że spotykamy się już 16 października, o godzinie 12 pod dużym, elektrycznym zegarem na Placu Centralnym (zegar na bloku 1 na os. Centrum D). Ze względu na trwający w tym miejscu remont nawierzchni, w przypadku dużej ilości uczestników koordynatorka projektu będzie czekała pod najbliższymi arkadami – kierując się w kierunku al. gen. Andersa. W razie problemu z dojazdem lub jakichkolwiek innych, proszę dzwońcie do nas na numer 518 297 202.

Prosimy, weźcie ze sobą:

– smartfony lub telefony i aparaty fotograficzne (jedno z zadań to wykonanie zdjęcia),

– jeśli możecie na swoje telefony ściągnijcie program do skanowania kodów QR,

– coś na wypadek deszczu (aczkolwiek właśnie w sobotę ma nie padać, choć nie będzie zbyt ciepło),

– ciepłe odzienie i wygodne buty (całe wydarzenie jest plenerowe)

– przede wszystkim swoje opowieści, wspomnienia i dobry humor!

Materiały projektowe potrzebne w trakcie wydarzenia każdy uczestnik otrzyma na miejscu.

Finał będzie podzielony na trzy części. Pierwsza to rozpoczynający się od zbiórki „Pod Zegarem” spacer szlakiem haseł, który będzie prowadzony przez… nas wszystkich! Odbywać się on będzie w spokojnym tempie, zaś trasa zakończy się nad Nowohuckim Zalewem. Czas przejścia szacowany jest na około godzinę, choć wszystko zależeć będzie od Waszej aktywności!

Druga część to gra terenowa, którą przygotował Adrian Babik – młody nowohucianin, który w ubiegłym roku był uczestnikiem działań, a w tym wszedł w skład zespołu projektowego. Miejscem rozgrywki będą okolice Zalewu. Osoby, które nie znają Nowej Huty, będą mogły skorzystać z pomocy organizatorów i poznać teren podczas grupowej rozgrywki. Będzie ona związana oczywiście z hasłami z obu edycji projektu. Czas rozgrywki wraz z przejściem jej wszystkim punktów wynosi około 75 minut.

Trzecią częścią będzie spotkanie przy ciepłym poczęstunku, który zorganizujemy dla Was w jednym z najbardziej kultowych nowohuckich grillów. Wspólny posiłek pozwoli nam nie tylko się rozgrzać, ale również w nieformalnej atmosferze porozmawiać i rozdać dyplomy uczestnictwa w projekcie. Dla najbardziej aktywnych uczestników obu edycji przewidziano również nagrody.

Zbliżenie na leżące na drewnianym jasnym blacie stołu ułożone w wachlarz publikacje projektowe – po lewej niebieskie mapki, zaś po prawej – beżowe leksykony.

Całe wydarzenie będzie tłumaczone na PJM.

Do zobaczenia więc już za chwilę na szlaku nowohuckich haseł!