Nowohucki alfabet - perspektywy

Filmowe pożegnanie z projektem „Nowohucki alfabet – perspektywy”

Zbliża się czas zakończenia działań tegorocznej odsłony projektu „Nowohucki alfabet”. Dziękujemy wszystkim, którzy brali w nich udział i dzielili się z nami swoimi wspomnieniami, entuzjazmem oraz perspektywą patrzenia na Nową Hutę.

Zapraszamy do oglądania filmów w PJM z hasłami z tegorocznej edycji projektu, które właśnie pojawiły się na naszej stronie (należy wejść na podstronę: Leksykon nowohuckich wyrażeń – wersja PJM).

Zachęcamy również do obejrzenia oraz posłuchania filmu ukazującego w wielkim skrócie naszą fantastyczną, wspólną finałową sobotę – czyli spacer i grę terenową, które odbyły się na zakończenie tegorocznego zadania w dniu 16 października.

Filmik prezentujemy w dwóch wersjach – z podkładem muzycznym oraz z audiodeskrypcją i napisami.

film z podkładem muzycznym
film z audiodeskrypcją i napisami.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas był dla Was równie satysfakcjonujący, jak dla członków zespołu projektowego, którzy mają nadzieję spotkać się z Wami jeszcze nie raz podczas kolejnych działań – projektowych i nie tylko – prowadzonych przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

A może wspólnie wymyślimy kontynuację „Nowohuckiego alfabetu”? Byłaby to już jego trzecia odsłona, a wszak powiedzenie mówi, że do trzech razy sztuka… Czekamy zatem na Waszą inicjatywę – piszcie i dzwońcie do nas oraz zgłaszajcie swoje pomysły. Jak wiecie, w tym projekcie wszystko zależy od Was – również jego kontynuacja.

Na zakończenie życzymy Wam i sobie abyśmy znowu odnaleźli się na wspólnym szlaku wytyczonym przez nowohuckie wyrażenia. Do zobaczenia i usłyszenia!

Na pierwszym planie wielkie, rozłożyste drzewo o zupełnie zżółkniętych jesiennie liściach. Obok niego trzy mniejsze. Korony wszystkich, w tych samych odcieniach żółci i o takich samych liściach, nakładają się na siebie tworząc wielką plamę żółci prześwietlonej słońcem. Dookoła trawnik, w tle widoczne inne drzewa o jeszcze zielonych koronach i ciemnych pniach. Między nimi prześwituje tafla wody Zalewu Nowohuckiego, tuż nad nią umiejscowione odwrócone do obiektywu tyłem ławki przy ścieżce. Fotografia zrobiona podczas finałowego spaceru w projekcie „Nowohucki alfabet – perspektywy”.