Nowohucki alfabet - perspektywy

Instrukcja gry terenowej podczas finału projektu w dniu 16.10.2021

Autor gry: Adrian Babik

Czas rozgrywki: ok. 75 minut

  1. Fontanna

Odkryj, w jaki sposób można sterować fontanną. Istnieją dwa sposoby: manualny i za pomocą telefonu komórkowego. Zdecyduj, który wolisz!

Sformułuj instrukcję manualnej obsługi fontanny lub zapisz tytuł wybranego utworu odtworzonego przez telefon zsynchronizowany z fontanną (pamiętaj o włączeniu dźwięku w telefonie!)

  1. Uzdrowisko

Odnajdź miejsce, w którym spacer jest w stanie zapewnić dawkę jodu, odpowiadającą nawet paru dniom spędzonym nad Bałtykiem! Wygląda ono tak, jakby przy jego budowie pomagała niezliczona ilość bobrów  Kiedy już je znajdziesz, usiądź przy nim wygodnie i co najmniej przez 5 minut bądź kuracjuszem z Nowej Huty – Uzdrowiska!

Odszukaj informację znajdującą się nieopodal obiektu, dotyczącą zalecanego oraz maksymalnego czasu jednorazowej sesji inhalacyjnej. Zapisz znalezione informacje.

  1. Dworek Jana Matejki

Zaprzyjaźnij się z tajemniczą, sędziwą „postacią”, której miejscem „zamieszkania” jest Park Matejki. Jest bardzo wysoka – mierzy aż około 25 metrów, średnica jej fryzury to 14 m (podobno nie lubi umawiać się na wizyty do fryzjera). Kocha otaczającą ją zieleń. Znakami szczególnymi jest jej nieprzeciętna uroda (pomimo wspomnianej wcześniej niechęci do strzyżenia). Interesuje się obserwowaniem ludzi i zwierząt, ale także… akrobacjami na wietrze. Niejedno w życiu widziała i niejedno słyszała! Jest domatorką na emeryturze i nigdzie Ci nie ucieknie  Pamiętajcie jednak, że nie lubi, kiedy za bardzo narusza się jej strefę prywatności.

Jeśli chcesz, zrób jej zdjęcie z oddalenia. Zanotuj jak najwięcej istotnych informacji znajdujących się na metryczce przy znalezionym obiekcie.

  1. Wzlot (Wznoszenie)

Znajdź na terenie Zalewu Nowohuckiego instalację „Wzlot” (Wznoszenie), o której mówi się potocznie „Piszczałki” albo „Organy”. Jest wykonana z metalowych rurek. To dzieło Stanisława Małka mieści się przy skrzyżowaniu ul. Bulwarowej z al. Solidarności.

Data powstania instalacji jest wskazówką do otwarcia sejfu.

  1. Tajemnicza fotografia (punkt przy grillu MaNHattan)

Gratulujemy! To już ostatnie zadanie 🙂 Wyjmij z sejfu odbitkę i zastanów się, z którymi hasłami z obu części leksykonów kojarzy Ci się znalezione zdjęcie?

Zanotuj swoje propozycje;

Wraz z kompletem odpowiedzi udaj się do organizatorów rozgrywki w celu weryfikacji i odebrania bloczka!

Tych, którzy skończyli, zapraszamy do organizatorów, a następnie na poczęstunek!