Nowohucki alfabet - perspektywy

Leksykony i mapki już wydrukowane – czekamy na wielki finał projektu!

Tegoroczny leksykon, ukazujący różne perspektywy patrzenia na Nową Hutę oraz mapa z naniesionymi na nią hasłami z obu edycji „Nowohuckiego alfabetu” już czekają wraz z zespołem projektowym na wielki finał i oczywiście na Was – uczestników i współtwórców projektu!

Na tle prześwietlonego błękitnego fragmentu rysunkowej mapy Nowej Huty, dwie położone na sobie okładki książek w formacie zeszytów. Na wierzchu książeczka przypominający kartonowy zeszyt z dawnych lat, z napisem „Stąd – Stamtąd” i logiem projektu oraz dużą, ciemną podkową z kolorowymi polami na każdym krańcu. Jedno pole czerwone, drugie niebieskie, tak jak napisy stąd i stamtąd – przypomina to magnes przyciągający oba napisy. Z pod spodu wysunięta skośnie okładka mapki z napisem „Mapa” i obrazkiem kominów Kombinatu. Okładka mapki w kolorze szaro-błękitnym, też o fakturze tektury.

Każdy chętny otrzyma bezpłatnie zestaw złożony z książeczki i mapki podczas finału projektu, który odbędzie się 16 października 2021 roku. Spotykamy się dokładnie w samo południe. A gdzie? Pod Zegarem! Publikacje również będzie można otrzymać już po finale w Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na os. Centrum A 6a (w Klubie Jędruś), po wcześniejszym kontakcie z koordynatorką działań.

Podczas finału projektu wyruszymy na spacer szlakiem haseł z obu edycji (każdy uczestnik wydarzenia zostanie wyposażony w oba leksykony i mapkę). Przechadzka zakończy się rozgrywką terenową, bazującą również na zebranych w projekcie wyrażeniach i wspomnieniach. Na zakończenie zaprosimy biorących udział w finale uczestników projektu na poczęstunek w bardzo nowohuckim miejscu oraz rozdamy nagrody za aktywne uczestnictwo w zadaniu!

Prostokątny plakat na jasnym, kremowym tle. Otoczony szarą obwódką ramy - u góry logotyp Krakowa, na dole ramy napis, że Osrodek Kultury Kraków-Nowa Huta to instytucja miejska. U samego dołu, pod ramą, belka z logotypami organizatora i partnerów. W górnej części duże logo projektu „Nowohucki alfabet – perspektywy” w pisowni fonetycznej. Słowa nowohucki alfabet w poziomie, otoczone kwadratowym nawiasem z kolorach niebieskim i zielonym, zaś perspektywy w pionie – podzielone na cztery sylaby tworzą przeciwwagę dla poziomej części nazwy. Na plakacie napisane hasłowo: Jeśli chcesz: - otrzymać nowy leksykon z hasłami z 2021 roku - wziąć udział w spacerze szlakiem haseł - zagrać w grę terenową związaną z nowohuckimi wyrażeniami - wejść w posiadanie kolorowej mapki, na której zebrano hasła z dwóch lat - spotkać uczestników projektu i współtwórców leksykonu czyli PODSUMOWAĆ z nami tegoroczny PROJEKT Zapraszamy na plenerowy FINAŁ zadania, który odbędzie się 16 października 2021 r. Spotkajmy się w samo południe POD ZEGAREM! Więcej informacji o obu edycjach i wyjaśnienie wyrażenia „Pod zegarem” na stronie www.nowohuckialfabet.pl