W dwóch rzędach napis "novohutskji al'fabet" w nawiasach kwadratowych, z prawej strony nawiasu zamykającego małymi literami w czterech wersach napis per spe kty wy.
  • Aktualności
  • Opis projektu
  • Regulamin projektu
  • Przebieg projektu
  • Leksykon nowohuckich wyrażeń
  • – Wersja opisowa
  • – Wersja PJM
  • – Wersja audio
  • Mapy i kalendarium
  • Finał
  • Ankiety
  • Kontakt
  • Deklaracja dostępności
  • Kraków

Nowohucki alfabet - perspektywy

  • A A A
Czarno- białe zdjęcie zrobione w dzień. Nowohucka Aleja Róż, widok w kierunku Alei Przyjaźni. Na środku pusty plac, po bokach w rzędach drzewa, a za nimi kamienice, jedna przy drugiej . Na środku, w lekko przesuniętym w osi góra- dół nawiasie kwadratowym małe litery n, a. Prawy nawias czerwony, lewy różowy.
Kolorowe zdjęcie zrobione w nocy. Nowohucka Aleja Róż, widok w kierunku Alei Przyjaźni. Na środku pusty plac, po bokach w rzędach drzewa, za nimi kamienice, jedna przy drugiej. Drzewa podświetlone przez latarnie, co daje zielony refleks. Podświetlone kamienice, niebo i ulica mają czerwone barwy. Mokra nawierzchnia placu odbija rozmazane światła i barwy. Na środku zdjęcia, w lekko przesuniętym w osi góra- dół, białym nawiasie kwadratowym małe litery n, a.
Poprzedni Następny

Mapki z trasą spaceru i miejscem gry

Mapka z trasą z 2020 roku

Duży, kolorowy obrazek o charakterze mapy Nowej Huty, zdecydowanie w ujęciu artystycznym. Estetyka zbliżona miejscami do rysunku dziecka, ale bardziej nowoczesna. Dookoła ramka, u góry po lewej poza nią legenda mapki, okładka tegorocznego leksykonu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka” w miniaturze oraz informacja, że są to hasła z 2020 roku. U dołu obrazka, po prawej, róża wiatrów. Po lewej u dołu rysunek łaciatego psa na cienkich nóżkach, siedzącego przy mostku na rzece. Na samym dole rysunku zarysy traw i pagórków w odcieniach zieleni. Powyżej, na niebieskim tle stanowiącym półokrąg, narysowana plątanina ulic, niektóre są nazwane: np. ul. Bulwarowa czy al. Solidarności i Jana Pawła II. Na rysunku zaznaczone w uproszczeniu rzeczy takie jak: wagon tramwajowy, wijąca się rzeka, staw, postacie ludzi oraz rozsiane po całej mapce zarysy bajkowych drzew w różnych kolorach. Na obraz naniesiono kilka mniejszych obrazków ukazujących ważne na tym obszarze miejsca związane z projektem – np. Aleję Róż, Tomex, czy Mogiłę. Po całej mapce rozsiane w odpowiednich lokalizacjach kolorowe baloniki - zielone i różowe - z nazwami haseł z ubiegłorocznego leksykonu, ułożonymi w miejscach z nimi związanych. Generalnie półokrąg mapy przypomina wschodzący nad zielenią traw i pagórków olbrzymi księżyc, zaś klimat przypomina sen dziecka. Na mapie zaznaczony duży biały X na placu Centralnym – to punkt spotkania się grupy na finał. Następnie białymi kropkami zaznaczona trasa idąca od Placu Centralnego, do al. Róż, wzdłuż al. Solidarności i do Zalewu. Dookoła Zalewu zakreskowany na biało obszar rozgrywki i białym rombem oznaczone miejsce rozpoczęcia i zakończenia gry.

Mapka z trasą z 2021 roku

Duży, kolorowy obrazek o charakterze mapy Nowej Huty, zdecydowanie w ujęciu artystycznym. Estetyka zbliżona miejscami do rysunku dziecka, ale bardziej nowoczesna. Dookoła ramka, u góry po lewej poza nią legenda mapki, okładka tegorocznego leksykonu Nowohucki alfabet – perspektywy w miniaturze oraz informacja, że są to hasła z 2021 roku. U dołu obrazka, po prawej, róża wiatrów. Po lewej u dołu rysunek łaciatego psa na cienkich nóżkach, zmierzającego w stronę mostku na rzece. Na samym dole rysunku zarysy traw i pagórków w odcieniach zieleni. Powyżej, na niebieskim tle stanowiącym półokrąg, narysowana plątanina ulic, niektóre są nazwane: np. ul. Bulwarowa czy al. Solidarności i Jana Pawła II. Na rysunku zaznaczone w uproszczeniu rzeczy takie jak: wagon tramwajowy, wijąca się rzeka, staw, postacie ludzi oraz rozsiane po całej mapce zarysy bajkowych drzew w różnych kolorach. Na obraz naniesiono kilka mniejszych obrazków ukazujących ważne na tym obszarze miejsca związane z projektem – np. Aleję Róż, Tomex, czy Mogiłę. Po całej mapce rozsiane w odpowiednich lokalizacjach kolorowe baloniki - błękitne i pomarańczowe - z nazwami haseł z tegorocznego leksykonu, ułożonymi w miejscach z nimi związanych. Generalnie półokrąg mapy przypomina wschodzący nad zielenią traw i pagórków olbrzymi księżyc, zaś klimat przypomina sen dziecka. Na mapie zaznaczony duży biały X na placu Centralnym – to punkt spotkania się grupy na finał. Następnie białymi kropkami zaznaczona trasa idąca od Placu Centralnego, do al. Róż, wzdłuż al. Solidarności i do Zalewu. Dookoła Zalewu
Logo: w niebieskim kółku litera K, pod spodem napis Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Logo: Niebieskimi literami napis Centrum Kultury Podgórza
Logo: Wpisana w koło dłoń w środku napis w dwóch rzędach: MIG, kropka : awki
Logo: koło z trzech puzzli w kolorze zielonym, niebieskim i fioletowym. Naokoło napis Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.
Logo: W szary prostokąt wpisane litery: KFK, dolna linia kolorowa, po prawej stronie Krakowskie Forum Kultury.
Logo: Grafika książki, obok napis Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, poniżej logo Małopolska.
Logo: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury, Ojczysty- dodaj do ulubionych. Poniżej: Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty- dodaj do ulubionych 2021.