Nowohucki alfabet - perspektywy

Nowohucko, rodzinnie i bardzo jesiennie czyli piękny finał projektu

W słoneczne sobotnie popołudnie 16 października 2021 roku odbył się finał, będący podsumowaniem obu edycji „Nowohuckiego alfabetu”.

Do rąk tłumnie zgromadzonych uczestników w bardzo różnym wieku – od juniora do seniora! – trafiły leksykony z obu lat oraz mapka, na której zostały naniesione hasła zebrane w ubiegłym i tym roku.

Dzięki prawdziwie rodzinnej atmosferze i pięknej, jak na tą porę roku, pogodzie, formuła plenerowa – łącząca spacer i grę terenową – okazała się strzałem w dziesiątkę. Przez ponad trzy godziny, podczas których wspólnie przemierzaliśmy Hutę oddając się – w nawiązaniu do treści publikacji i mapy – wspomnieniom oraz rozwiązywaliśmy zadania w punktach rozsianych dookoła Zalewu, z pewnością nikt się nie nudził. Tempo wydarzenia zostało przystosowane do rozmaitych potrzeb naszych uczestników, zaś w pogotowiu znajdowały się również członkinie zespołu projektowego odpowiedzialne za dostępność projektu (w tym tłumaczka PJM). Podczas spaceru przewodnikami po Nowej Hucie byli… sami uczestnicy dzielący się swoimi przeżyciami, wrażeniami i historiami, których nie powstydziłaby się niejedna awanturnicza powieść!

Wydarzenie zakończyło się przepysznym poczęstunkiem, który – również na łonie natury – zorganizowaliśmy w kultowym grillu maNHattan nad Zalewem. Nastąpiło również wręczeniem dyplomów, które przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników finału oraz nagród, które otrzymali najaktywniejsi uczestnicy projektu.

Wspólnie spędzony czas był okazją do aktywnej, międzypokoleniowej integracji, poszerzenia wiedzy na temat Huty, wymiany poglądów i … planowania kolejnych nowohuckich działań!  Niech żałuje kto nie był z nami! I wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyszli i – jak wieść niesie – bawili się całkiem dobrze J

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, mapek z zaznaczoną mapą spaceru oraz zapoznania się z instrukcją do gry terenowej. Wkrótce również zaprezentujemy film, który w skrócie zobrazuje finałową sobotę „Nowohuckiego alfabetu”!